Obsah

ZPRÁVY PND TV 2019

ARCHÍV ZPRAVODAJŮ

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Na co se můžete těšit v novém roce?

Nový rok utíká jako voda a zanedlouho tady máme konec jeho prvního měsíce. S novým rokem na vás čeká více vzdělávacích akcí, které vám pomohou s činností správy bytového domu, s výkonem statutárního orgánu nebo s orientací v různorodých tématech, které souvisejí přímo s problematikou bydlení.

Novou sezónu odstartujeme seminářem v rámci výstavy Infotherma v Ostravě 24.1. v prostorách výstaviště Černá Louka v Ostravě (mapa). Bohatý doprovodný program nabízí širokou paletu témat spojených s úsporami energií, vytápěním a smysluplným využívání obnovitelných zdrojů. V rámci semináře, který jsme připravili pro širokou veřejnost, zazní témata:

  • Bytový dům jako vhodný prostor pro vybudování FVE.
  • Výroba elektrické energie a pasivní ochlazování budovy.
  • Vlastní zdroj tepla a teplé vody – efektivní využití zdrojů energií, minimalizace ztrát.
  • Měření a rozúčtování – správné postupy a metody vedou k úsporám.
  • Další možnosti úspor v bytovém a nebytovém domě – Zelená střecha, rekuperace, tepelné čerpadlo jsou technickými řešeními, která v komplexu přináší úspory jak energií, finančních prostředků, tak i pitné vody a pomáhají chránit životní prostředí.

Pokračovat budeme na odborném veletrhu Aquatherm v Nitře ve dnech 6.2.-7.2., v rámci kterého pořádáme mini konferenci pro projektanty v oblasti topné, ventilační, klimatizační, měřicí, regulační, sanitární a ekologické techniky.

Ve dne 25.-26. února organizujeme konferenci Ostrovy života, v Brně v hotelu Holiday Inn, Křížkovského 20. Konference se bude věnovat technickým řešením pro budovy v rámci minimalizace dopadů sucha a horka. Je určena pro vlastníky bytových i nebytových domů, správcovské organizace bytového i nebytového fondu, zástupce měst a obcí a také projektanty a širokou veřejnost. Ti všichni mohou vodohospodářskou problematiku řešit přímo v domech pomocí zmíněných opatření a přispět k tomu, aby se ve městech lépe žilo i v období velkých extrémních venkovních teplot.

Hlavními klíčovými tématy jsou: zelené střechy, recyklace šedé vody, ostrovní řešení s FVE, zadržení a využití srážkové vody, dotační podpora, termoregulační systémy budov

Konferenci podporuje Český hydrometeorologický ústav a Karlova univerzita, kteří přinášejí alarmující informace v oblasti modelů vývoje klimatu pro blízkou budoucnost. Záštitu převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu, Státní fond životního prostředí, Jihomoravský kraj i město Brno. Odbornou záštitu převzal Cech topenářů a instalatérů.

V březnu navážeme na předchozí ročníky úspěšného semináře Tipy pro váš dům aneb jak šetřit náklady za vytápění a ohřev vody a jak výrazně snížit celkovou spotřebu energie ve vašem domě, kterýorganizujeme ve spolupráci s brněnskými Teplárnami. Seminář proběhne 19. března v Brně. Obdobný seminář pak budeme organizovat i na západě republiky v Plzni ve spolupráci s plzeňskými Teplárnami, který se uskuteční ale až na podzim, konkrétně 17. září v Plzni.

Spanilou jízdou pokračujeme i v dubnu, kdy už tradičně odstartují jarní semináře projektu Jak to dělají jinde. Populárně naučné semináře SPRÁVA A ŽIVOT BYTOVÉHO DOMU nabídnou základní přehled důležitého z oblasti legislativy, ekonomiky a technické správy určené pro bytový dům.

Předběžné termíny pro rok 2019: 2.4. České Budějovice, 3.4. Plzeň, 4.4. Děčín, 16.4. Ostrava, 17.4. Olomouc, 21.5. Pardubice, 22.5. Praha, 23.5. Brno, 1. 10. Karlovy Vary, 2. 10. Ústí nad Labem, 3.10. Praha, 15.10. Hradec Králové, 16.10. Liberec, 5. 11. Třinec, 6.11. Přerov, 7. 11. Brno.

Semináře probíhají vždy v čase od 9:00-14:00 Změna termínu vyhrazena. Konkrétní místo konání bude brzy upřesněno. Seminář je pro předem přihlášené účastníky zdarma, včetně vzdělávacích materiálů a drobého občerstvení. Jedná se o vzdělávací seminář, nikoli o prodejní či výstavní akci. Kapacita sálu je omezena, zajistěte si své místo včas. Chci se přihlásit na seminář.

Sezonu uzavřeme 25.-26. listopadu konferencí Tepny domu, která se bude věnovat vnitřním rozvodům budov.

Udělejte si čas a přijďte se za námi podívat na některý seminář či konferenci. Každý účastník pro svůj dům získá komplexní přehled informací o obnově a správě bytových domů, které mohou být užitečné pro všechny jeho uživatele.

Aktuální informace, změny termínů a místa konání sledujte na našem webu www.pronasdum.cz