Obsah

ZPRÁVY PND TV 2019

ARCHÍV ZPRAVODAJŮ

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Bezplatné vzdělávání v oblasti správy domu

Koupili jste byt do osobního vlastnictví a nevíte, co vše to obnáší? Jaké povinnosti vyplývají z tohoto typu vlastnického práva a naopak, na co máte jako vlastník nárok? Zajímáte se o dění v domě, přesto však nevíte, kde získat základní přehled všeho, co je pro správný chod a správu domu nutné znát?

Jakožto vlastní bytu máte také podíl na společných částech domu jako je třeba střecha, opláštění domu, vstupní portály atp. Nesete tedy podíl na jejich správě a ručíte za jejich kvalitu i bezpečnost. Pokud se utrhne kus staré střechy a zraní někoho na ulici, podíl na tom také budete mít.

Možná vám s plnou důvěrou všech ostatních vlastníků v SVJ byla svěřena funkce předsedy, pak jistě víte, že podle nového občanského zákoniku §159 Péče řádného hospodáře, musíte funkci vykonávat s nezbytnou loajalitou, s potřebnými znalostmi a pečlivostí. V opačném případě vám hrozí přímý postih.

Nebojte, nemusíte být na to sami. Pro tyto případy jsme tu my, spolek Pro náš dům. Připravujeme pro vás spoustu vzdělávacích seminářů pod názvem Jak to dělají jinde aneb správa a život bytového domu po celé České republice, které jsou zcela bezplatné a to včetně edukačních materiálů a možnosti konzultace problémů přímo na místě. Protože vzdělání má být dostupné pro každého.

Jaká témata semináře nabízejí?

  • GDPR v kontextu SVJ,
  • péče řádného hospodáře,
  • odpovědnost člena výboru (představenstva),
  • jak se připravit na rekonstrukci bytového domu,
  • správa a  v bytovém domě po revitalizaci,
  • financování úsporných opatření,
  • aktuální dotační výzvy,
  • možnost konzultace.

Předběžné termíny pro jaro 2019:

2.4. České Budějovice, 3.4. Plzeň, 4.4. Děčín, 16.4. Ostrava, 17.4. Olomouc, 21.5. Pardubice, 22.5. Praha, 23.5. Brno

Semináře probíhají vždy v čase od 9:00-14:00. Změna termínu vyhrazena. Konkrétní místo konání bude brzy upřesněno. Seminář je pro předem přihlášené účastníky zdarma, včetně vzdělávacích materiálů a drobého občerstvení. Jedná se o vzdělávací seminář, nikoli o prodejní či výstavní akci. Kapacita sálu je omezena, zajistěte si své místo včas. 

Chci se přihlásit na seminář